Infrastruktura

Od kilku lat liczba mieszkańców Biedruska systematycznie rośnie.Skutkiem procesu urbanizacji jest systematyczne przeistoczenie się Biedruska w miejscowość z bardzo dobrym zapleczem infrastrukturalnym,co jest jej niezaprzeczalnym atutem i silnie przemawia na jej korzyść.

Przy granicy Osiedla Natura położona jest renomowana Prywatna Szkoła Podstawowa i Prywatne Gimnazjum w Biedrusku.Alternatywą jest Zespół Szkół im. 7. Pułku Strzelców Konnych w Biedrusku – szkoła podstawowa oraz gimnazjum z kompleksem boisk dla dzieci i młodzieży. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców najmłodszych mieszkańców Biedruska, utworzono także Przedszkole Gminne i Świetlicę opiekuńczo-wychowawczą w Domu Osiedlowym. Działający od 2011 r Dom Osiedlowy pełni ważną funkcję kulturalną i integracyjną. Odbywają się w nim zebrania licznych kół zainteresowań, zajęcia artystyczne i ruchowe czy spotkania dyskusyjne. W Biedrusku działa również zakład opieki zdrowotnej. Mieszkańcom służy szereg placówek handlowych – markety (Biedronka, Chata Polska, Dino), sklepy, apteka, poczta.

Miejscem cieszącym się niezwykłą popularnością wśród mieszkańców i turystów jest Cafe Motylarnia. Kawiarnia powstała w zapomnianym budynku Starej Wagi, który został odnowiony i przeobrażony (niczym motyl) w bajecznie urokliwe miejsce.

Kawiarnia zachwyca nie tylko klimatycznym i przytulnym wnętrzem, ale przede wszystkim przepysznym menu, które zachwyci nawet najbardziej wymagające podniebienia.
W bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Natura Biedrusko znajduje się stadnina koni i ośrodek jeździecki, które potrafią zapewnić doskonały sposób spędzania wolnego czasu dla całych rodzin.

Niewątpliwie najciekawszym zabytkowym obiektem Biedruska jest Zespół Pałacowy, na któryskładają się pałac, kasyno oficerskie, spichlerz, magazyn, altana i park krajobrazowy. Pałac wybudował Albrecht Otton von Treskow, który pod koniec XIX w był właścicielem całej miejscowości. Budowa tej okazałej rezydencji trwała od 1877 do 1880 roku.

W 1904 roku gospodarzami całego Biedruska (wraz z zespołem pałacowym) i okolicznych terenów została armia pruska, a następnie wojsko polskie. Od 2009 roku pałac znajduje się w rękach prywatnych, a nowi właściciele włożyli nieopisany wręcz wysiłek w to, aby obiekt odzyskał swoją dawną świetność. W zapierających dech w piersiach wnętrzach neoklasycznego pałacu odbywają się liczne imprezy okolicznościowe takie jak wesela, jubileusze, chrzciny, zjazdy rodzinne czy przyjęcia integracyjne. Obecnie na terenie pałacu działa także Muzeum Wojskowe i Architektury Wnętrz.

W Biedrusku jest też Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Wawrzyńca.

Równolegle z rozbudową osiedla firma JakśBud wraz z władzami Gminy Suchy Las chce stworzyć niepowtarzalny miejski rynek – Nowe Centrum Biedruska.

Na rynku znajdzie się Ratusz z wieżą widokową, w centralnym punkcie rynku powstanie kameralna kafejka a przy niej fontanna. Wokół placu zostaną wybudowane kamienice o nowoczesnej architekturze, które w parterach pomieszczą sklepy i usługi potrzebne mieszkańcom. Przez rynek przebiegać będzie deptak, w pobliżu usytuowane zostaną miejsca postojowe, a wszystko będzie otoczone zielenią. Nie zabraknie też miejsca do rekreacji: plan zakłada wybudowanie w znajdującym się opodal parku boisk do koszykówki i siatkówki oraz kortu tenisowego. Tuż obok boisk powstać ma skatepark dla młodzieży oraz plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców okolicy.

Przekonajcie się Państwo sami, że Biedrusko to piękne miejsce, w którym można spełnić swoje marzenia o własnym domu lub mieszkaniu!