Informacja

W samym sercu Poznania oddajemy do Państwa dyspozycji dwa niesamowite apartamentowce – Dominikańską 9 i Dominikańską 9A.

Jednym z największych wyzwań stojących przed firmą, było oddanie do Państwa dyspozycji apartamentowców, których ekskluzywne wnętrza odpowiadać będą prestiżowi tej części miasta. Podczas tworzenia koncepcji budynków Dominikańska 9 i Dominikańska 9A, postawiliśmy na przemyślany mariaż nowoczesnego budownictwa z nawiązującą, do otaczających inwestycje zabytków, architekturą. Kubiczna bryła apartamentowców przełamana została spadzistymi dachami, co w połączeniu z jasną elewacją z piaskowca, nadało inwestycji nowatorskiego charakteru. Kunszt architektoniczny podkreślają również wspaniale dopracowane detale, duże drewniane okna, lekkie transparentne balkony oraz ozdobne wejście do kompleksu Dominikańska.

Dużą wagę przywiązywaliśmy do wyboru ekskluzywnych i wytrzymałych surowców. 

Wiemy, że oszczędna forma architektoniczna – jak żadna inna – wymaga użycia najlepszej jakości materiałów budowlanych oraz wykończeniowych, dlatego zadbaliśmy o to już na samym etapie kształtowania koncepcji projektu Dominikańska 9.

Dominikańska 9 to 51 luksusowych apartamentów. 

Dysponujemy szerokim przekrojem mieszkań, od 31 metrowego studio, po ponad 200 metrowy penthouse. Budynek zaprojektowano tak, aby część ostatniej, 5 kondygnacji, przeznaczyć na taras z zielonym ogrodem liczący niemal 40 m² powierzchni. Rozwiązanie to przełamuje jednostajność wysokościową, wprowadzając intrygującą linię uskoku.

Właściciel przylegającego do zielonego tarasu penthouse’a, będzie mógł podziwiać widok, roztaczający się nad dachami zabytkowych kamienic, aż po dominującą sylwetkę, usytuowanego jedynie kilkaset metrów dalej, poznańskiego Ratusza.

Dopełnieniem architektury apartamentowca Dominikańska 9, będzie rewitalizacja całego kwartału ulic Dominikańskiej i Szewskiej – odnowienie sąsiedniego budynku Dominikańska 9A oraz wprowadzenie w ten rejon nowych aranżacji zieleni, tak aby każdy element łączył się w, odpowiadającą oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów, całość.

Do dyspozycji Klientów, którzy wybiorą apartamenty w naszej inwestycji, przez 24 godziny na dobę dostępny będzie concierge, czuwający nad bezpieczeństwem mieszkańców, ale także służący pomocą w wielu kwestiach.

Dla Państwa wygody w budynku znajdzie się podziemny parking. W częściach komercyjnych umiejscowionych na parterze apartamentowca przewidywane są m.in.:

-restauracja oferującą wykwintne dania i bogatą kartę najlepszych win
-enklawa sztuki w której odbywać się będą wernisaże, spotkania autorskie i kameralne koncerty
-studio formy, gdzie mieszkańcy będą mogli zadbać o swoją kondycję fizyczną
-delikatesy.

Naszą ambicją jest, aby Dominikańska 9, łącząc w sobie funkcje kultury i komercji, stała się nową wizytówką tej części Starego Miasta i przyczyniła się do przywrócenia i utrwalenia jej prestiżu.

W tym rejonie miasta, zabytkowa architektura łaczy się w symbiozie z nowoczesnym budownictwem, które swoją formą w sposób mniej lub bardziej oczywisty, jednak zawsze intrygujący, nawiązuje do najpiękniejszych osiągnięć sztuki murarskiej minionych stuleci. Wpisując się w ten trend, postanowiliśmy nie tylko wybudować prestiżowy apartamentowiec, ale także zrewitalizować sąsiedni budynek – Dominikańską 9A, aby stanowiły one spójną całośc, stając się jedną z wizytówek tego fragmentu Satrego Miasta.

W całości odnowiony pięciokondygnacyjny budynek Dominikańska 9A to 12 lokali przeznaczonych na działalność usługowo –  handlową.

Lokale z najwyższego piętra powiększone są o antresole. To rzadko stosowane przez innych deweloperów rozwiązanie, daje nowe możliwości wykorzystania dodatkowej powierzchni – antresola może zostać zaadaptowana np. na biuro bądź sypialnię, wewnętrzne schody zaś nadają lokalowi eleganckiego charakteru. Funkcjonalna i ustawna przestrzeń lokalu tworzy całe spectrum możliwości aranżacyjnych.

Jesteśmy przekonani, że Dominkańska 9A, usytuowana w tak prestiżowej części miasta, to idealna przestrzeń dla biznesu!