Infrastruktura

Prestiż terenów wokół Starego Rynku od kilkuset lat podkreślają znajdujące się w pobliżu najważniejsze urzędy, ośrodki kultury, centra handlu i tereny zielone.

W ostatnich latach intensywna rewitalizacja tego terenu oraz powstawanie nowych obiektów mieszkaniowych, usługowych i rekreacyjnych sprawiają, że zakup apartamentu w tym miejscu to najlepsza z możliwych inwestycji.

Dominikańska 9, dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji, daje także komfort wyboru szerokiej oferty kulturalnej. Multikina i kina studyjne, teatry – również te alternatywne, Opera, muzea czy kluby z dobrą muzyką graną na żywo – to miejsca, do których nie musisz już jeździć samochodem, większość z nich jest bowiem zlokalizowana w najbliższym sąsiedztwie lub w obrębie Starego Miasta. Znajdujące się w pobliżu, odnowione, niskie kamieniczki stały się miejscami, w których znajdują się kameralne, ekskluzywne hotele, galerie sztuki, restauracje oferujące wykwintne menu kuchni z całego świata, a także urokliwe kawiarnie.

Ulica Dominikańska swą nazwę zawdzięcza stojącemu przy niej Kościołowi Dominikanów. To najstarszy istniejący do dzisiaj kościół po lewobrzeżnej stronie Poznania. Na sąsiadujących ulicach znajdują się także przepiękne podominikańskie zabudowania klasztorne, oraz zabytkowe, niewielkie kościoły, które swoją architekturą przenoszą nas w minione stulecia.

Znajdująca się w najbliższym sąsiedztwie ulica Żydowska również przeżywa swój renesans. Ograniczony ruch samochodowy umożliwił powstanie tu licznych restauracji i kawiarni. Dzięki zapałowi mieszkańców i restauratorów chcących nawiązać do historycznej tradycji tego miejsca, na ulicy Żydowskiej od kilku lat odbywa się wspólne biesiadowanie przy długim stole, podczas którego spróbować można specjałów kuchni żydowskiej. Wieńcząca tę ulicę synagoga, oraz odbywający się w niej od wielu lat międzynarodowy Poznań Tzadik Festiwal również przypominają o dziedzictwie kulturowym.

Stare Miasto to nie tylko Stary Rynek. Znajdujące się w pobliżu place – Wielkopolski i Bernardyński, przez cały rok oferują bogactwo owoców i warzyw oraz innych artykułów spożywczych, co stanowi miłą odmianę po zakupach robionych w centrach handlowych. Choć i tych ostatnich w pobliżu Dominikańskiej 9 jest naprawdę sporo. Do słynnego Starego Browaru, Kupca Poznańskiego, Galerii MM i Malta można wybrać się pieszo lub rowerem – dzięki rozwijającej się w śródmieściu sieci ścieżek rowerowych. W pobliżu znajdą Państwo również przychodnię, przedszkola, czy jedno z najlepszych w Poznaniu – liceum Św. Marii Magdaleny.

Centra miast rzadko oferują bliskość terenów zielonych. Zamieszkanie w apartamentowcu przy ulicy Dominikańskiej 9 daje jednak możliwość spacerów i uprawiania sportu nad pobliskim jeziorem Malta, na poznańskiej Cytadeli czy nad Wartą