Lokalizacja

1000 lat historycznej tradycji, 100 metrów od Starego Rynku, urzędy, sklepy, restauracje, kultura, tereny zielone – wszystko w najbliższej okolicy. Bo liczy się lokalizacja!

W Poznaniu świadomość wartości terenów otaczających Stary Rynek doprowadziła do powstania „Zintegrowanego Programu Odnowy i Rozwoju Śródmieścia Poznania na lata 2014 -2030”. Zawiera on koncepcje, które mają za zadanie m.in. przywrócenie Staremu Miastu należnego mu prestiżu. W tym celu, już kilka lat temu podjęto działania, które skutecznie odmieniły jego oblicze i wizerunek, zwłaszcza zaś kwartału przylegającego do Starego Rynku od jego północnej strony. To właśnie tutaj powstaje jedna z nowych inwestycji, która idealnie wypełnia założenia wspomnianej strategii i odpowiada na oczekiwania mieszkańców Poznania – apartamentowiec Dominikańska 9.

Poznań prawa miejskie uzyskał w 1253 roku. Ale już w XI wieku na lewym brzegu Warty, w pobliżu obecnej ulicy Dominikańskiej, istniała największa i najważniejsza w tym rejonie, zamożna osada targowa Świętego Gotarda. Jej wysoka ranga wynikała m.in. z lokalizacji na przecięciu wszystkich ważnych szlaków po tej stronie rzeki.

Mimo, że od tamtych czasów minęło blisko 1000 lat, tereny wokół Starego Rynku nadal pozostają sercem stolicy Wielkopolski, które tętni życiem i nadaje rytm całemu miastu.

Kwartał od ulicy Dominikańskiej do Starego Rynku został wyłączony z ruchu samochodowego, na pozostałej obowiązuje ruch w formie strefy zamieszkania co oznacza, że bezwzględne pierwszeństwo w tym rejonie przysługuje pieszym. Doznając ciszy i spokoju panującego na Dominikańskiej 9 trudno uwierzyć, że od tętniącego życiem Starego Rynku dzieli nas zaledwie 100 metrów – to niespotykane w centrum miasta połączenie.

Jeśli jednak chcemy wybrać się w dalsze rejony Poznania, lub wyjechać z miasta – lokalizacja apartamentowca Dominikańska 9 daje nam komfort szybkiego i sprawnego przemieszczania się zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Bliskość ulic Solnej i Garbary, łatwy wyjazd na autostradę prowadzącą do Warszawy, liczne linie tramwajowe i autobusowe oraz ścieżki rowerowe, czynią to miejsce najlepiej skomunikowanym rejonem stolicy Wielkopolski.

Masz do załatwienia sprawy urzędowe…

chcesz wybrać się na zakupy, do kina lub teatru, wygodnie dojechać do pracy, spotkać się z przyjaciółmi w jednej z licznych kawiarni czy restauracji, a w weekendy odpocząć wśród urokliwych terenów zielonych

– nie mogłeś trafić lepiej!