nasza inwestycja

Lokalizacja:

Dominikańska

Dominikańska

W samym sercu Poznania tuż obok Starego Rynku oddaliśmy do Państwa dyspozycji piękny apartamentowiec Dominikańska 9. Jest to wyjątkowy budynek zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagającym kliencie. Znajduje się w nim 51 luksusowych apartamentów, od 31 metrowego studio po ponad 200 metrowy penthouse.
Budynek posiada podziemny parking,  a w częściach komercyjnych na parterze znajduje się restauracja oferująca wykwintne dania i bogatą kartę najlepszych win.
Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie mieszkańców zastosowany został szereg udogodnień; system kontroli dostępu, monitoring oraz całodobowa obsługa consierge. Apartamenty są wyposażone w klimatyzację, elektrycznie sterowane markizorolety,  a mieszkania z antresolą – w okna dachowe sterowane pilotem, wyposażone w czujnik deszczu.
Podczas tworzenia koncepcji budynku Dominikańska 9 postawiliśmy na przemyślany mariaż nowoczesnego budownictwa z nawiązującą do otaczających inwestycję zabytków architekturą. Kubiczna bryła apartamentowca przełamana została spadzistymi dachami, co w połączeniu z jasną elewacją z piaskowca, nadało inwestycji nowatorskiego charakteru. Kunszt architektoniczny podkreślają również wspaniale dopracowane detale, duże drewniane okna, lekkie transparentne balkony oraz ozdobne wejście do budynku.
Poprzedni
Następny

DOSTĘPNOŚĆ

LOKAL USŁUGOWY

rodzaj nieruchomości: lokal usługowy

powierzchnia: 104,81 + 32,00 m2

dodatkowe informacje: sprzedaż

status nieruchomości

LOKAL USŁUGOWY

rodzaj nieruchomości: lokal usługowy

powierzchnia: 170,74 + 25,54  m2

dodatkowe informacje: sprzedaż

status nieruchomości

LOKAL USŁUGOWY

rodzaj nieruchomości: lokal usługowy

powierzchnia: 275,55 – 25,54 m2

dodatkowe informacje: sprzedaż

status nieruchomości

Lokalizacja

Tereny wokół Starego Rynku są sercem stolicy Wielkopolski, które tętni życiem i nadaje rytm całemu miastu.  Doznając ciszy i spokoju panującego na Dominikańskiej 9 trudno uwierzyć, że od tętniącego życiem Starego Rynku dzieli nas zaledwie 100 metrów – to niespotykane w centrum miasta połączenie.
Jeśli jednak chcemy wybrać się w dalsze rejony Poznania lub wyjechać z miasta – lokalizacja apartamentowca daje nam komfort szybkiego i sprawnego poruszania się zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Bliskość ulic Solnej i Garbary, łatwy wyjazd na autostradę prowadzącą do Warszawy, liczne linie tramwajowe i autobusowe oraz ścieżki rowerowe, czynią to miejsce najlepiej skomunikowanym rejonem stolicy wielkopolski.

wszystko ... blisko

Stare Miasto to nie tylko Stary Rynek. Znajdujące się w pobliżu place – Wielkopolski i Bernardyński, przez cały rok oferują bogactwo owoców i warzyw oraz innych artykułów spożywczych, co stanowi miłą odmianę po zakupach robionych w Centrach Handlowych. Choć i tych ostatnich w pobliżu Dominikańskiej 9 jest sporo. Do słynnego Starego Browaru, Kupca Poznańskiego, Galerii MM i Malta można wybrać się pieszo lub rowerem – dzięki rozwijającej się w śródmieściu sieci ścieżek rowerowych.
W pobliżu znajdą Państwo również przychodnię, przedszkola i szkoły.
Centra miast rzadko oferują bliskość terenów zielonych. Zamieszkanie w apartamentowcu przy ulicy Dominikańskiej 9 daje możliwość spacerów i uprawniania sportu nad pobliskim jeziorem Malta, na poznańskiej Cytadeli czy nad Wartą.

Zobacz jak możesz mieszkać

Wielkie wyzwania

Jednym z największych wyzwań stojących przed firmą, było oddanie do Państwa dyspozycji apartamentowców, których ekskluzywne wnętrza odpowiadają prestiżowi tej części miasta. Podczas tworzenia koncepcji budynków Dominikańska 9 i Dominikańska 9A, postawiliśmy na przemyślany mariaż nowoczesnego budownictwa z nawiązującą, do otaczających inwestycje zabytków, architekturą. Kubiczna bryła apartamentowców przełamana została spadzistymi dachami, co w połączeniu z jasną elewacją z piaskowca, nadało inwestycji nowatorskiego charakteru. Kunszt architektoniczny podkreślają również wspaniale dopracowane detale, duże drewniane okna, lekkie transparentne balkony oraz ozdobne wejście do kompleksu Dominikańska.

Ekskluzywne
surowce

Dużą wagę przywiązywaliśmy do wyboru ekskluzywnych i wytrzymałych surowców.

Wiemy, że oszczędna forma architektoniczna – jak żadna inna – wymaga użycia najlepszej jakości materiałów budowlanych oraz wykończeniowych, dlatego zadbaliśmy o to już na samym etapie kształtowania koncepcji projektu Dominikańska 9. 
Dominikańska 9 to 51 luksusowych apartamentów.
Dysponujemy szerokim przekrojem mieszkań, od 31 metrowego studio, po ponad 200 metrowy penthouse. Budynek zaprojektowano tak, aby część ostatniej, 5 kondygnacji, przeznaczyć na taras z zielonym ogrodem liczący niemal 40 m² powierzchni. Rozwiązanie to przełamuje jednostajność wysokościową, wprowadzając intrygującą linię uskoku.

Właściciel przylegającego do zielonego tarasu penthouse’a, będzie mógł podziwiać widok, roztaczający się nad dachami zabytkowych kamienic, aż po dominującą sylwetkę, usytuowanego jedynie kilkaset metrów dalej, poznańskiego Ratusza.

Dopełnieniem architektury apartamentowca Dominikańska 9, będzie rewitalizacja całego kwartału ulic Dominikańskiej i Szewskiej – odnowienie sąsiedniego budynku Dominikańska 9A oraz wprowadzenie w ten rejon nowych aranżacji zieleni, tak aby każdy element łączył się w, odpowiadającą oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów, całość.

Consierge ... & parking...

Do dyspozycji Klientów, którzy wybiorą apartamenty w naszej inwestycji, przez 24 godziny na dobę dostępny będzie concierge, czuwający nad bezpieczeństwem mieszkańców, ale także służący pomocą w wielu kwestiach.

Dla Państwa wygody w budynku znajdzie się podziemny parking. W częściach komercyjnych umiejscowionych na parterze apartamentowca znajdą Państwo restaurację oferującą wykwintne dania i bogatą kartę najlepszych win.

kultura & komercja

Naszą ambicją jest, aby Dominikańska 9, łącząc w sobie funkcje kultury i komercji, stała się nową wizytówką tej części Starego Miasta i przyczyniła się do przywrócenia i utrwalenia jej prestiżu.

W tym rejonie miasta, zabytkowa architektura łaczy się w symbiozie z nowoczesnym budownictwem, które swoją formą w sposób mniej lub bardziej oczywisty, jednak zawsze intrygujący, nawiązuje do najpiękniejszych osiągnięć sztuki murarskiej minionych stuleci. Wpisując się w ten trend, postanowiliśmy nie tylko wybudować prestiżowy apartamentowiec, ale także zrewitalizować sąsiedni budynek – Dominikańską 9A, aby stanowiły one spójną całość, stając się jedną z wizytówek tego fragmentu Starego Miasta.

idealna przestrzeń dla bizesu

Jesteśmy przekonani, że Dominkańska 9A, usytuowana w tak prestiżowej części miasta, to idealna przestrzeń dla biznesu! W całości odnowiony pięciokondygnacyjny budynek Dominikańska 9A to 12 lokali przeznaczonych na działalność usługowo –  handlową.

Lokale z najwyższego piętra powiększone są o antresole. To rzadko stosowane przez innych deweloperów rozwiązanie, daje nowe możliwości wykorzystania dodatkowej powierzchni – antresola może zostać zaadaptowana np. na biuro bądź sypialnię, wewnętrzne schody zaś nadają lokalowi eleganckiego charakteru. Funkcjonalna i ustawna przestrzeń lokalu tworzy całe spectrum możliwości aranżacyjnych.

Infrastruktura

Prestiż terenów wokół Starego Rynku od kilkuset lat podkreślają znajdujące się w pobliżu najważniejsze urzędy, ośrodki kultury, centra handlu i tereny zielone.

W ostatnich latach intensywna rewitalizacja tego terenu oraz powstawanie nowych obiektów mieszkaniowych, usługowych i rekreacyjnych sprawiają, że zakup apartamentu w tym miejscu to najlepsza z możliwych inwestycji.
Dominikańska 9, dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji, daje także komfort wyboru szerokiej oferty kulturalnej. Multikina i kina studyjne, teatry – również te alternatywne, Opera, muzea czy kluby z dobrą muzyką graną na żywo – to miejsca, do których nie musisz już jeździć samochodem, większość z nich jest bowiem zlokalizowana w najbliższym sąsiedztwie lub w obrębie Starego Miasta. Znajdujące się w pobliżu, odnowione, niskie kamieniczki stały się miejscami, w których znajdują się kameralne, ekskluzywne hotele, galerie sztuki, restauracje oferujące wykwintne menu kuchni z całego świata, a także urokliwe kawiarnie.

kościół Dominikanów

Ulica Dominikańska swą nazwę zawdzięcza stojącemu przy niej Kościołowi Dominikanów. To najstarszy istniejący do dzisiaj kościół po lewobrzeżnej stronie Poznania. Na sąsiadujących ulicach znajdują się także przepiękne podominikańskie zabudowania klasztorne, oraz zabytkowe, niewielkie kościoły, które swoją architekturą przenoszą nas w minione stulecia. Znajdująca się w najbliższym sąsiedztwie ulica Żydowska również przeżywa swój renesans. Ograniczony ruch samochodowy umożliwił powstanie tu licznych restauracji i kawiarni. Dzięki zapałowi mieszkańców i restauratorów chcących nawiązać do historycznej tradycji tego miejsca, na ulicy Żydowskiej od kilku lat odbywa się wspólne biesiadowanie przy długim stole, podczas którego spróbować można specjałów kuchni żydowskiej. Wieńcząca tę ulicę synagoga, oraz odbywający się w niej od wielu lat międzynarodowy Poznań Tzadik Festiwal również przypominają o dziedzictwie kulturowym.

galeria

Dominikańska 9 to wyjątkowy budynek zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagającym Kliencie. Pastelowe elewacje parteru wykonane są z wysokiej klasy kamienia a wyższe kondygnacje pokryte zostały aliażem szlachetnego piaskowca i tynku. Kubiczna bryła budynku i miedziany dwuspadowy dach są mariażem nowoczesności z dawną architekturą znajdującą się w okolicy.

Budynek został wyposażony w rozwiązania zapewniające najwyższą izolacyjność akustyczną. Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie mieszkańców zastosowany został szereg udogodnień: system kontroli dostępu, monitoring oraz całodobową obsługę consierge. Apartamenty wyposażone są w klimatyzację, elektrycznie sterowane markizorolety a mieszkania z antresolą – w okna dachowe sterowane pilotem i wyposażone w czujnik deszczu.

Zobacz nasze
inne inwestycje